Przetarg nieograniczony na najem nieruchomości o powierzchni 3912 m2

Zarząd Powiatu Głogowskiego ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na najem nieruchomości o powierzchni 3912 m2

położonej w Głogowie przy ul. T. Kościuszki i Z. Herberta, oznaczonej geodezyjnie działką nr 469/6 obręb 5 „Kościuszki” miasta Głogowa, będącej własnością Powiatu Głogowskiego, dla której Sąd Rejonowy w Głogowie prowadzi księgę wieczysta nr LE1G/00033102/6 (okres obowiązywania umowy – do lat 2).

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Głogowie

nr XXVII/224/2005 z dnia 10 lutego 2005 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego z dnia 29 marca 2005 r., Nr 56, poz. 1199) nieruchomość przeznaczona do oddania w najem, znajduje się w obszarze oznaczonym symbolem 13a KSP, dla którego ustala się następujące przeznaczenie: parking dla potrzeb szpitala i przychodni. Dopuszcza się przeznaczenie części terenu pod lokalizację postoju taksówek. Wjazdy od strony działki przychodni specjalistycznej i z ulicy 3D 1/2.

Nieruchomość gruntowa o powierzchni 0,3912 ha o powierzchni utwardzonej z tłucznia naturalnego 2600 m2

z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych do 10 miejsc włącznie. Działka przylega do ulic
T. Kościuszki i Z. Herberta. Kształt działki regularny, teren ogrodzony ogrodzeniem metalowym z możliwością przyłączenia następującej sieci infrastruktury technicznej i komunalnej: sieć wodociągowa i kanalizacyjna, energetyczna, gazowa, co. i telekomunikacyjna, które są w ulicy lub na sąsiednich zabudowanych nieruchomościach.

Przetarg odbędzie się w dniu 10 listopada 2015r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głogowie przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 21 w sali nr 224 o godz. 1000.

Cena wywoławcza miesięcznego czynszu najmu wynosi 1 200,00 zł netto (słownie: tysiąc dwieście złotych 00/100). Do czynszu doliczony zostanie należny podatek VAT.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 120,00 zł (słownie: sto dwadzieścia złotych 00/100). Wadium należy wpłacić w pieniądzu na konto Powiatu Głogowskiego PEKAO SA
97 1240 6843 1111 0000 4985 2664 z odpowiednim wyprzedzeniem tak, aby środki pieniężne znalazły się na koncie Powiatu Głogowskiego do dnia 5 listopada 2015 r. z określeniem, że dotyczy przetargu na najem działki nr 469/6. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.

Minimalne postąpienie wynosi 50,00 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych 00/100).

Wadium wpłacone przez oferenta, który wygra przetarg zostanie zaliczone na poczet czynszu najmu. Wadium wpłacone przez pozostałych uczestników przetargu zostanie zwrócone niezwłocznie po przetargu.

Osoby fizyczne zobowiązane są do przedłożenia komisji przetargowej dokument stwierdzający tożsamość, dowód wniesienia wadium. W przypadku gdy osoba fizyczna działa przez pełnomocnika, pełnomocnik może przystąpić do przetargu po okazaniu notarialnie poświadczonego pełnomocnictwa.

Osoby prawne i spółki zobowiązane są do przedłożenia komisji przetargowej dokument stwierdzający tożsamość, dowód wniesienia wadium, oryginały lub poświadczone za zgodność z oryginałem: aktualny odpis z KRS (nie starszy niż 2 miesiące). W przypadku gdy osoba prawna działa przez pełnomocnika, pełnomocnik może przystąpić do przetargu po okazaniu notarialnie poświadczonego pełnomocnictwa.

Termin i miejsce zawarcia umowy najmu oraz przekazanie terenu zostanie ustalony z kandydatem na najemcę po przetargu. Jeżeli osoba ustalona na najemcę nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy najmu, organizator przetargu może odstąpić od jej zawarcia, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Zastrzega się prawo do odwołania lub unieważnienia przetargu z ważnych powodów, niezwłocznie podając informację i przyczynę odwołania przetargu do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie informacji na stronie internetowej Powiatu Głogowskiego oraz na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Głogowie.

Z dokumentacją dotyczącą nieruchomości przeznaczonej do najmu, w tym z projektem umowy można zapoznać się w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Głogowie przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 21 (pok. 223, 210 II piętro, tel. 76/ 72 82 -844, -811).

Głogów, dnia 14 października 2015r.