„Konferencja Powiatowa Bliżej siebie – jak szukać porozumienia w rodzinie”

konferencja blizej siebie

Dnia 05.06.2019, w godz. 15:00-18:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie odbędzie się bezpłatna, otwarta Konferencja Powiatowa „Bliżej siebie – jak szukać porozumienia w rodzinie”, której organizatorem jest Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Głogowski Szpital Powiatowy Sp. z o.o., Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie.

Jest to już druga konferencja, zorganizowana przez powiat głogowski, podejmująca temat niezwykłej wagi – mianowicie zjawiska samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Czerwcowa konferencja jest jedną z dwóch, które powiat planuje zorganizować w bieżącym roku.

Problem społeczny - samobójstw wśród dzieci i młodzieży – pozostaje tematem pomijanym. Skala zjawiska w Polsce jest alarmująca. Polska jest w czołówce Europy; W roku 2018 według statystyk prowadzonych przez Komendę Główną Policji samobójstwo próbowało popełnić 746 nastolatków w wieku 13-18 lat (w 2017 roku 702 przypadki) i 1143 osób w wieku 19-24.

Analizując dane, dostrzegając ważność wskazanego tematu, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Głogowski Szpital Powiatowy Sp. z o.o., Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie zapraszają do udziału w wydarzeniu.

Program konferencji:

1500- 1510    Otwarcie konferencji

Starosta Głogowski - Jarosław Dudkowiak

1510-1550   „Cykl życia rodziny i jej zagrożenia. Statystyka samobójstw w poszczególnych grupach wiekowych”

dr Marta Kuźmiak - Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień  w Głogowskim Szpitalu Powiatowym w Głogowie

1550 - 1630   „System rodzinny wobec wymagań i wyzwań współczesności”

Patrycja Łyżwa - psycholog Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień w Głogowskim Szpitalu Powiatowym w Głogowie

1630- 1710  „Jak rozmawiać z dzieckiem i nastolatkiem. Jak nie wychowywać a towarzyszyć dziecku?”

Katarzyna Hanke – psycholog Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie

1710-1750 „Wpływ uzależnienia na rodzinę. Relacje rodzinne, DDA, współdziałanie”
                   Magdalena Wolska - psycholog Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień w Głogowskim Szpitalu Powiatowym w Głogowie

1750-1800  Zakończenie

Zapraszam do udziału w konferencji, licząc na Państwa obecność.

Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak