Sprawdź odczyty monitora jakości powietrza na stronie internetowej

Monitoring powietrza Starostwa Powiatowego w Głogowie


 

KONSULTACJE KONSUMENCKIE

Poniżej przedstawiam informacje, gdzie można uzyskać konsultacje konsumenckie:

  1. Infolinia Konsumencka – tel. 801 440 220;
  2. Konsumenckie Centrum e-Porad – porady udzielane drogę elektroniczną przez ekspertów Federacji Konsumentów – porady@dlakomsumentow.pl;
  3. Informacje dotyczące praw konsumenta – na stronie: prawakonsumenta.uoki.gov.pl;
  4. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu – Delegatura w Legnicy;
  5. Nieodpłatna pomoc prawna - Starostwo Powiatowe w Głogowie.

Pomocne strony internetowe - czytaj więcej

Jesienna edycja Akademii Przedsiębiorczości rusza w Głogowie!

13 września  bieżącego roku w Głogowie rusza jesienna edycja Akademii Przedsiębiorcy.

Honorowy patronat nad głogowskimi działaniami projektu sprawuje Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

Temat: „Nowoczesne technologie i nowe rynki szansą na rozwój Twojego biznesu”.

Duże zainteresowanie w poprzednich latach zaowocowało nowymi pomysłami na warsztaty i prelekcje, które zrealizowane zostaną w VIII już edycji. W czasie tegorocznych bezpłatnych warsztatów pokażemy jak można wykorzystać nowoczesne technologie i internet w biznesie. Będziemy chcieli  również zachęcić polskich przedsiębiorców do spojrzenia na swoją firmę pod kątem możliwości ekspansji na rynki zagraniczne.

Wyniki badań ankietowych zrealizowanych podczas poprzednich Akademii Przedsiębiorcy wskazują na potrzebę poszerzania wiedzy  w zakresie wykorzystania internetu  czy mediów społecznościowych do zwiększenia sprzedaży, dotarcia do nowych klientów czy usprawnienia bieżącej działalności firmy. Widzimy również coraz większe zainteresowanie firm z sektora MSP współpracą z zagranicą.

Dlatego tegoroczny cykl spotkań poświęcony jest tej tematyce. W czasie warsztatów Przedsiębiorcy otrzymają praktyczne wskazówki jak internet i nowoczesne technologie mogą stać się motorem napędzającym rozwój firmy. Poznają korzyści płynące z ekspansji na rynki międzynarodowe. Zobaczą jak pokonywać bariery związane z ekspansją na nowe rynki. Dowiedzą się czy rynek brytyjski jest nadal atrakcyjny dla polskich przedsiębiorców.

Prelekcje poprowadzą specjaliści Banku Zachodniego WBK, Funduszu Poręczeń Kredytowych Polfund oraz partnerzy merytoryczni – eksperci firmy Microsoft - specjaliści od innowacji z przyszłości  a także znawcy handlu zagranicznego z renomowanych firm oraz przedstawiciel Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce.

Zapraszamy na spotkanie: Hotel Qubus, Plac Konstytucji 3-go Maja 1, 67-200 Głogów

 

Agenda Akademii:

09.30 – 10.00 Rejestracja Gości (kawa powitalna)

10.00 – 10.05 Powitanie Gości

10.05 – 10.25 Firmom innowacyjnym oraz eksporterom i importerom żyje się lepiej. Dlaczego warto wykorzystywać nowoczesne technologie oraz działać na międzynarodowych rynkach?

10.25 – 10.35 Microsoft: Wizja Przyszłości.

10.35 – 11.35 Jak bez ponoszenia dużych kosztów wykorzystywać nowoczesne technologie oraz jak skutecznie pokonywać bariery w handlu zagranicznym.

11.35 – 12.20 Przyszłość jest dziś! – 5 innowacji z przyszłości, które możesz wdrożyć do swojej firmy już dziś.

12.20 – 13.00 Lunch

13.00 – 14.00 Okiem praktyka – jak wchodzić na rynki zagraniczne, jak w prosty sposób weryfikować kontrahentów nie tylko na rynkach zagranicznych – praktyczny przewodnik dla poczatkujących i zaawansowanych.

14.00 – 14.20 Wielka Brytania – niezmiennie atrakcyjny rynek dla polskich przedsiębiorców.

14.30 Zakończenie konferencji

 

Szczegóły dotyczące prelegentów, szczegóły dotyczące Akademii Przedsiębiorczości oraz rejestracji na stronach organizatorów:

 

https://firmoweewolucje.bzwbk.pl/wydarzenia/szczegoly/39

https://firmoweewolucje.bzwbk.pl/akademia-przesiebiorcy/prelegenci-akademii-przedsiebiorcy

Gminy Powiatu

Link do strony Gminy Jerzmanowa Link do strony Gminy Pęcław Link do strony Gminy Kotla Link do strony Gminy Żukowice Link do strony Urzędu Miasta Głogów Link do strony Gminy Głogów