XXVIII sesja Rady Powiatu Głogowskiego

Uprzejmie zapraszam na XXVIII sesję Rady Powiatu Głogowskiego, która odbędzie się w dniu 29 marca 2017 r. (środa) o godz. 16:00 w sali 225 Starostwa Powiatowego w Głogowie, przy ul. Sikorskiego 21.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu Nr XXVII/2017 z dnia 7 marca 2017 r. z sesji Rady Powiatu Głogowskiego.
  4. Projekt uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Głogowie w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie przy ul. Sportowej 1.
  5. Projekt uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu głogowskiego na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.
  1. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2016 r. wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej.
  2. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z efektów pracy Powiatowego Centrum Pieczy Zastępczej w Głogowie za rok 2016.
  3. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej realizowanych ze środków PFRON w Powiecie Głogowskim w 2016 r.
  4. Projekt uchwały w sprawie określenia zadań Powiatu Głogowskiego finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2017 r.
  5. Sprawozdanie z realizacji Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych za 2016 r.
  6. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych za 2016 r.
  7. Projekt uchwały w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Głogowskiego uchwalonego Uchwałą Rady Powiatu Głogowskiego Nr XXIV/135/2016 z dnia 20 grudnia 2016 r.
  8. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Głogowskiego na 2017 r. uchwalonego Uchwałą Rady Powiatu Głogowskiego Nr XXIV/136/2016 z dnia 20 grudnia 2016 r.
  9. Sprawozdanie z wykonania uchwały Rady Powiatu Głogowskiego w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności powiatowych jednostek organizacyjnych z tytułu należności pieniężnych,
  • do których nie stosuje się przepisów ustawy - Ordynacja podatkowa, udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności, a także organów do tego upoważnionych.
  1. Informacja o aktualnej sytuacji Głogowskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o.
  2. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami Rady.
  3. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  4. Sprawy różne i oświadczenia radnych.
  5. Zamknięcie sesji.

Rady Powiatu Głogowskiego