KOMUNIKAT STAROSTY GŁOGOWSKIEGO ZWIĄZANY Z ORGANIZACJĄ PRACY URZĘDU W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca do składania wniosków online na turnusy rehabilitacyjne i przedmioty ortopedyczne !

Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON

Przekazujemy oficjalny komunikat, znajdujący się na stronie SOW:

„Szanowni Państwo, z nieukrywaną radością przypominamy, iż w CAŁEJ POLSCE można bez wychodzenia z domu wnioskować o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Wykorzystując darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl) można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Już pierwszego dnia - 1 stycznia 2020 r. - pierwsi Wnioskodawcy skorzystali z tej możliwości i złożyli elektroniczne wnioski w Systemie SOW, podczas gdy wnioski papierowe są przyjmowane przez jednostki samorządu tylko w dni robocze, w godzinach pracy Urzędu, od 2 stycznia.

Jedyne, czego potrzebujesz to:

dostęp do Internetu,

konto w Systemie SOW,

Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków – zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube).

Możesz skorzystać także z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku lub samodzielnie wypełnić wnioski:

Wniosek - przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze 2020 r.

Wniosek - Turnus Rehabilitacyjny 2020 r.

Informacja o wyborze turnusu rehabilitacyjnego