Powiatowe Asy - łączy nas pasja - czyli cykl zajęć dodatkowych dla uczniów uzdolnionych – powiat głogowski wspiera edukację.

Dodatkowe zajęcia dla uczniów zdolnych w powiecie głogowskim, wystartują już w marcu 2020 roku. Powiatowe Asy – łączy nas pasja – adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu głogowskiego.

Po raz 1. w powiecie głogowskim uruchomiliśmy międzyszkolne zajęcia dodatkowe dla uczniów zdolnych. Ich tematyka jest różnorodna. Odbędą się zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz łaciny. Uczniowie będą zgłębiać nauki społeczne, matematykę, chemię, biologię oraz geografię. Warsztat psychologiczny, zajęcia literacko-poetyckie, podstawy programowania w języku C/C++, informatyka - bardzo szerokie spectrum, - każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

informuje Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

Rekrutacja w większości szkół rozpocznie się na początku marca 2020 roku – predyspozycje uczniów będą badane rozmową kwalifikacyjną, testem umiejętności, kwalifikacyjnym czy próbką twórczości literackiej – w zależności od specyfiki przedmiotu. Zajęcia odbywać się będą w szkołach prowadzonych przez powiat głogowski. Posiadają charakter międzyszkolny, co w praktyce oznacza, iż uczniowie zainteresowani zajęciami dodatkowymi w szkole innej niż macierzysta, mogą z nich skorzystać. Zajęcia potrwają łącznie około 15. tygodni, czas trwania każdego to 90. minut, odbywać się będą raz w tygodniu. Grupy będą liczyć od 10. do 15. osób, w zależności od specyfiki przedmiotu.

Uczniowie zdolni, utalentowani do samorealizacji potrzebują przede wszystkim edukacji dostosowanej do posiadanego potencjału. Możliwość realizacji pasji wymaga oczywiście wsparcia ze strony rodziców, a wzmocnienie potencjału ucznia zdolnego powinno odbywać się przy wsparciu nauczycieli. Wierząc w to, że nasi głogowscy uczniowie są wyjątkowo zdolni, a ich umiejętności, zainteresowania są bardzo różnorodne, postanowiliśmy inwestować w ich potencjał, uruchamiając cykl zajęć dodatkowych. Mam nadzieję, że nasza propozycja pozwoli rozwinąć skrzydła, znaleźć pasję bądź ją po prostu pielęgnować. Zachęcam uczniów do udziału w procesie rekrutacji. A zgłosić się na zajęcia można osobiście w szkole lub e-mailowo.

- doprecyzowuje Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

Pobierz załączniki: