Program „Zdalna Szkoła”

Powiat Głogowski uzyskał grant w wysokości 100 000,00 zł w ramach Programu „Zdalna Szkoła” obejmującym wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Uzyskane dofinansowanie przeznaczono na zakup 51 sztuk laptopów oraz 12 szt. dostępu do Internetu mobilnego. Zakupiony sprzęt został przekazany do 9 jednostek oświatowych, których nauczyciele i uczniowie wymagali wsparcia w celu umożliwienia realizacji nauki zdalnej.

Zadanie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” i współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.