Dom Pomocy Społecznej "Magnolia" w Głogowie

Dom Pomocy Społecznej „Magnolia” w Głogowie jest wyodrębnioną organizacyjnie jednostką budżetową Powiatu Głogowskiego.

W skład jednostki wchodzą:

• Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych,
  • Filia DPS – Dom Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Magnolia” w Głogowie:

Dariusz Wojtkowiak

Kierownik Filii DPS – Dom Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie:

Bogusława Suszyńska

Siedziba:

• Siedziba Domu Pomocy Społecznej „Magnolia”: ul. Neptuna 22/24, 67 - 200 Głogów,
  • Siedziba Filii DPS – Dom Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie: ul. Norwida 3, 67-200 Głogów.

Kontakt:

Dom Pomocy Społecznej „Magnolia” w Głogowie:

Filia DPS – Dom Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie:

Zadania:

• Dom Pomocy Społecznej „Magnolia” w Głogowie zapewnia opiekę stacjonarną osobom powyżej 18 roku życia przewlekle somatycznie chorym.
  • Filia DPS – Dom Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie oraz dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Filia Domu zapewnia całodobową opiekę osobom z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.
  • Zadaniem Domu jest zapewnienie podstawowych usług w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających i edukacyjnych na poziomie obowiązującego standardu.
  • Dom umożliwia i organizuje mieszkańcom pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych przysługujących im na podstawie odrębnych przepisów.
  • Dom może świadczyć odpłatne usługi na rzecz innych podmiotów, zgodnie
    z potrzebami i przepisami prawa.