Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Osób Niepełnosprawnych

Agnieszka Zalewska

Telefon (76) 72 82 861, pokój nr 219

e-mail: zd@powiat.glogow.pl

Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Osób Niepełnosprawnych realizuje zadania z zakresu:

1. Współpraca z organami administracji rządowej i samorządowej, instytucjami i innymi urzędami oraz organizacjami pozarządowymi, a także innymi komórkami organizacyjnymi starostwa w zakresie: ochrony i promocji zdrowia; pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej; rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
  2. Nadzór nad jednostkami organizacyjnymi podległymi Staroście, zajmującymi się pomocą społeczną oraz wspieraniem rodziny i systemem pieczy zastępczej.
  3. Promocja i ochrona zdrowia wynikająca z zakresu zadań Wydziału.
  4. Wykonywanie funkcji właścicielskich powiatu w stosunku do spółki Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. oraz współpraca z Głogowskim Szpitalem Powiatowym sp. z o.o.
  5. Przygotowywanie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, działających na terenie powiatu.
  6. Wspieranie osób z niepełnosprawnością wynikające z zakresu zadań Wydziału.
  7. Gospodarka środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
  8. Przygotowywanie projektów sprawozdań wynikających z zakresu zadań Wydziału.
  9. Przygotowywanie projektów umów i porozumień wynikających z zakresu zadań Wydziału.
  10. Opracowywanie projektów uchwał Zarządu Powiatu, Rady Powiatu oraz Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Głogowskim.
  11. Przygotowywanie projektów odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych oraz wnioski komisji w zakresie zadań Wydziału.
  12. Współpraca z Zespołem Koordynującym Realizację Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz jej obsługa administracyjno-biurowa.
  13. Współpraca z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Głogowskim oraz jej obsługa administracyjno-biurowa.
  14. Prowadzenie spraw osobowych kierowników jednostek organizacyjnych powiatu realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.
  15. Obowiązkowe wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
  16. Współpraca ze Skarbnikiem w zakresie opracowania projektu budżetu wynikającego
    z zadań Wydziału oraz jego realizacja.
  17. Współdziałanie z innymi komórkami organizacyjnymi Starostwa Powiatowego
    w Głogowie w celu realizacji zadań Wydziału.
  18. Wykonywanie innych czynności z zakresu prac Wydziału zleconych przez przełożonych.

Materiały do pobrania znadują się na:

Stronie BIP Wydziału