Monitor jakości powietrza

Aktualności

Komunikat Starosty Głogowskiego

W dniach 14-15 listopada br. /termin zapasowy 16.11/, na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone ćwiczenia pk. RENEGADE-SAREX 2018, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna, w tym jednostki samorządu terytorialnego Powiatu Głogowskiego. W związku z powyższym mogą być ewentualnie uruchomione urządzenia alarmowe /syreny/.

 

Uruchomienie syren przeprowadzone jest w ramach treningu uruchomiania systemów i urządzeń alarmowych, w celu sprawdzenia ich sprawności i zdolności do działania, na potrzeby ochrony ludności bez praktycznej realizacji przedsięwzięć ochronnych przez mieszkańców /pracowników zakładu/.

Uroczystości patriotyczne

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Ziemi Głogowskiej na powiatowe uroczystości patriotyczne zorganizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości - w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości 11 Listopada 1918r.

Program uroczystości:

09.30 - Msza Św. w kościele pw. Bożego Ciała
10.30 - przemarsz pod pomnik
11.00 - uroczystości patriotyczne przy Pomniku Dzieci Głogowskich

po uroczystościach w Sali Rajców Ratusza odbędzie się zgodnie z tradycją połączona sesja Rad Miasta i Powiatu (godz. 12.30)

Dyżury aptek 11 i 12 listopada

W związku z przyjęciem przez Sejm RP ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym
z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, a w związku z tym ustanowieniem 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy, informujemy, że na terenie Powiatu Głogowskiego czynne będą następujące apteki:

 

W dniu 11 listopada 2018 r. – w godz. 20.00-7.00 – Apteka Nova przy ul. Kościuszki w Głogowie,

W  dniu 12 listopada 2018 r.  – w godz. 7.00-23.00 - Apteka Centrum Zdrowia przy Alei Wolności w Głogowie

W dniu 12 listopada 2018 r. – w godz. 20.00-7.00 - Apteka Nova przy ul. Kościuszki w Głogowie.

XLIII sesja Rady Powiatu Głogowskiego

Uprzejmie zapraszam na XLIII sesję Rady Powiatu Głogowskiego, która odbędzie się w dniu 18 października 2018 r. (czwartek) o godz. 16:00 w sali 225 Starostwa Powiatowego w Głogowie.

 

Czytaj więcej: XLIII sesja Rady Powiatu Głogowskiego

Informacji PKP S.A. o przetargu

Informacji PKP S.A. o przetargu na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w miejscowości Serby przy ul. Jana Nepomucena Umińskiego 6.

czytaj ogłoszenie

Informacja o wywieszeniu wykazu

Starosta Głogowski informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Głogowie, ul.Sikorskiego 21, w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem http://bip.powiat.glogow.pl/, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Głogowie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Wojewody Dolnośląskiego został wywieszony wykaz nieruchomości Skarbu Państwa położonej w obrębie 0008 Fabryczna Miasta Głogowa oznaczonej nr 18/150, przeznaczonej do zbycia w drodze darowizny  na rzecz użytkownika wieczystego - Gminy Miejskiej Głogów.

Szczegółowe informacje zamieszczono w wykazie.

Wykaz podlega wywieszeniu przez okres 21 dni tj. od dnia 12.10.2018 r. do dnia  02.11.2018 r.

 

Czytaj więcej: Informacja o wywieszeniu wykazu

I przetarg ustny ograniczony

ZARZĄD POWIATU GŁOGOWSKIEGO ogłasza I przetarg ustny ograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości położonej
w obrębie 0009 Żarków, miasto Głogów

 

Czytaj więcej: I przetarg ustny ograniczony

Informacja o ogłoszeniu przetargu

Zarząd Powiatu Głogowskiego informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Głogowie, ul. Sikorskiego 21, w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem http://bip.powiat.glogow.pl/ oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Głogowie zostało wywieszone ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż części nieruchomości Powiatu Głogowskiego objętej księgą wieczystą nr LE1G/00094006/8, obejmującej udział 5709/10000 części w działce nr 462/18 oraz działkę nr 462/19, położonej
w Głogowie w obrębie 0009 Żarków przy ul. Folwarcznej.

Szczegółowe informacje zamieszczono w ogłoszeniu.

 

Czytaj więcej: Informacja o ogłoszeniu przetargu

Gminy Powiatu

Link do strony Gminy Jerzmanowa Link do strony Gminy Pęcław Link do strony Gminy Kotla Link do strony Gminy Żukowice Link do strony Urzędu Miasta Głogów Link do strony Gminy Głogów