Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego

(76) 833-20-48
oficjalna strona: www.zsw.glogow.pl

Charakterystyka szkoły:

Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie tworzą dwie szkoły: III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte oraz Technikum nr 1. Obie szkoły kontynuują wieloletnie tradycje „szkoły za Odrą” oraz „szkoły hutniczej”.

We wszystkich klasach pierwszych III LO realizowane są zajęcia na poziomie podstawowym. Od klasy drugiej organizacja procesu nauczania daje każdemu uczniowi możliwość wyboru co najmniej dwóch przedmiotów, z których chce realizować rozszerzone treści programowe. W ramach grup międzyoddziałowych odbywa się kształcenie w wybranych zakresach: humanistycznym, biologiczno- chemicznym, informatycznym z rozszerzoną edukacją ekonomiczną, językowym z rozszerzoną edukacją europejską i  humanistycznym  z rozszerzoną edukacją medialną.

Natomiast uczniowie Technikum kształcą się w zawodach:

-technik elektronik

-technik teleinformatyk,
- technik  hutnik,
- technik górnictwa podziemnego
- technik wiertnik

Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego zapewnia wysoki poziom kształcenia, właściwe przygotowanie do egzaminu maturalnego oraz pracy zawodowej, organizuje różnorodne imprezy szkolne, które są urozmaiceniem zajęć lekcyjnych.

Na terenie Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego działa:

- Klub Europejski,
-Grupa Teatralna
-Grupa Amnesty International

oraz liczne sekcje sportowe jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, lekkoatletyka.

Statystyka – szkoła w liczbach

kadra pedagogiczna: rok szkolny 2012/2013