Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II

- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2

- Technikum nr 4

Charakterystyka szkoły:

Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie to gwarancja uzyskania wysokiego poziomu wykształcenia, to również wiarygodność, doświadczenie i mistrzowski profesjonalizm kadry pedagogicznej. Kształci w zawodach: technik handlowiec, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz. Zdobyte umiejętności w ZSE pozwalają na założenie własnej firmy, stwarzają większe szanse na znalezienie pracy w czasie wakacji lub podczas studiów, dają możliwość szybkiego usamodzielnienia się. Najlepsze przygotowanie do zawodu i do nauki na wyższych uczelniach, zdobycie najwyższych kwalifikacji gwarantują nowoczesne i w pełni wyposażone pracownie, w tym komputerowe, z szybkim dostępem do Internetu, pracownie językowe, sale symulacyjne pozwalające na natychmiastowe praktyczne wykorzystanie i przetestowanie zdobytych wiadomości w wirtualnych firmach ekonomicznych, handlowych i gastronomicznych. W szkole funkcjonuje w pełni skomputeryzowana, bogato wyposażona biblioteka szkolna - nowoczesne multimedialne centrum informacyjne.

Statystyka – szkoła w liczbach

kadra pedagogiczna: rok szkolny 2012/2013