Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci

- Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych
- Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Charakterystyka szkoły:

Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych  im. Leonarda da Vinci w Głogowie to szkoła otwarta na potrzeby każdego klienta szkoły. Szkoła podpisała umowy partnerskie z: Zespołem Szkół Zawodowych w Ludwigsfelde, Gewerbeschule G-8 w Hamburgu, Uberbetriebliches Ausbildungszentrum w Bautzen, a w ramach programu UE „Leonardo da Vinci” organizowane są w tych szkołach staże zawodowe dla uczniów.

Zajęcia praktyczne organizowane przez szkołę we wszystkich typach szkół uczniowie odbywają w renomowanych salonach samochodowych: Opel, Volkswagen, Renault, Fiat pod patronatem Firmy Opel Kowalczyk, a dla zawodów budowlanych w firmach budowlanych, dekarskiej-Reichel, spółdzielniach mieszkaniowych, hurtowniach, biurach projektów, zakładach wodociągów.

Uczniowie kształcą się w zawodach:

-mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, monter izolacji przemysłowych, w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3;

-technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa o specjalności budownictwo ogólne oraz technik spedytor w Technikum nr 5;

- technik  pojazdów samochodowych i technik budownictwa w Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych.

- mechanik pojazdów samochodowych i elektryk w Zasadniczej Szkole Zawodowej dla Dorosłych

Statystyka – szkoła w liczbach

kadra pedagogiczna: rok szkolny 2012/2013